Nowe auta do wypożyczalni samochodów

Konkurencja na rodzimym rynku wypożyczalni samochodowych jest ogromna, ale nadal więc niezwykle dochodowy biznes. Wypożyczalnia samochodów Olsztyn .
Mając zaledwie trzy auta, możemy zarobić ponad 10 tys. zł miesięcznie.

W Polsce działa kilka globalnych sieci wynajmu samochodów, kilkanaście ogólnopolskich dużych przedsiębiorstw typu rent a car oraz kilkadziesiąt średnich firm tego standardu, które posiadają od 10 do 30 pojazdów. Do tego powstają małe, często jednoosobowe lub domowe spółki, prowadzące kampania małą lub okazjonalną. Nie osiąga statystyk, ile istnieje takich podmiotów. Podaje się, że nawet kilka tysięcy. Pomimo to eksperci przekonują, że stale istnieje znaczenie dla kolejnych graczy, a rynek istnieje znacznie perspektywiczny.

Reklama

Znajdź klienta korporacyjnego
– Branża rent a car w Polsce w nowych latach uczy się niezwykle dynamicznie. Od czasu dojścia do Unii Europejskiej rośnie zainteresowanie tego standardu usługami – przyznaje Krzysztof Brzyski, koordynator ds. rozwoju sieci w Global CFM.

Według niego to wynik zarówno wzmożonego ruchu turystycznego, jak również jeszcze popularniejszej ilości międzynarodowych firm postępujących w Polsce.

– Obcokrajowcy, przyzwyczajeni do kierowania się autem, szukają takich usług. Poza tym zachodnie firmy, lecz plus i własne, określają się na wynajęcie aut dla pracowników. Co prawda duże przedsiębiorstwa wciąż chętniej leasingują pojazdy, ale jeszcze częściej określają się na najem. Idziemy a w obrotu, w którym poszedł Zachód. Tam 60 proc. samochodów w jednostkach jest pożyczonych, w Polsce – około 10 proc. – wyjaśnia przedstawiciel Global CFM.
Wypożyczalnie bardzo łatwo korzystają taką zgodność z zdrowymi spółkami i instytucjami. Zapewnia im wtedy stawały dopływ gotówki z najmu, jednak ten odbywa się po prostszych stawkach.

Bardziej ciepłe jest branie aut na umowy krótkoterminowe. Trudniej jednak zdobyć klienta. Tak więc zachować proporcje: 70 proc. samochodów wynajętych markom w ramach kontraktu długoterminowego, 30 proc. – klientom Wynajem aut Olsztyn .
innym lub na różnego typu zamówienia jednorazowe (przewóz prezesa firmy luksusowym autem z lotniska do biura czy hotelu, śluby itp.).

– Aby biznes był dobry, powinniśmy posiadać co kilka trzy pojazdy. Z okresem konieczne będzie poszerzenie floty, a to kilkukrotnie – twierdzi Andrzej Pokojski z wypożyczalni AP.

Według niego dobra wartość to 10–15 aut. Na wstęp potrzeba minimum 200 tys. zł. Tyle zapłacimy za trzy inne samochody różnych klas – od najniższej, przez średnią, do szerszej.

– Powinien pamiętać możliwość w jakimś z obecnych składników. Z okresem, jak teraz poznamy rynek i jego potrzeby, możemy ukierunkować się na przykład tylko na salę niższą – radzi Krzysztof Brzyski.

Używane lub w leasingu
Jeżeli chcieli jednak mieć samochodem luksusowym należałoby przygotować się na co najmniej dwa razy większy nakład (w ilości ponad 400 tys. zł). Najlepiej to sięgnąć po kredyt lub skorzystać leasing. Małe wypożyczalnie chętniej określają się na nabądź aut używanych. Według fachowców nie istnieje to jednak dobre posunięcie, ponieważ klienci oczekują pojazdów nowych, niezniszczonych. Warto poszukać modeli maksymalnie dwu-, trzyletnich. Na zakup trzech powinno wystarczyć ok. 100 tys. zł. Do tego potrzeba doliczyć koszty powiązane z wyposażeniem biura, ubezpieczeniem, garażowaniem aut. W wczesnym roku będzie nas toż jadło 30–80 tys. zł.

Skoro nie jesteśmy wystarczająco wysokiego kapitału, możemy zacząć współpracę franczyzową. Wystarczy 10 tys. zł (pakiet startowy i produkty reklamowe). Taką sprawę ma m.in. Global CFM. Firma organizuje naszym partnerom znane na rynku logo, sprawdzone standardy prowadzenia takiej prace, wsparcie reklamowe, pomoc w postępowaniu sklepu, i przede każdym bazę klientów oraz samochody. W sieci Global działa 11 wypożyczalni.

– Jeśli podpiszemy zgodę z franczyzobiorcą, w pakiecie oferujemy mu trzy toyoty – yaris, auris i avensis. Za dwie ostatnie pobieramy czynsz miesięczny, za model yaris tylko opłatę odpowiadającą pierwszej dni, w których stanowiła wypożyczona – wyjaśnia zasady Krzysztof Brzyski.

Do ostatniego dochodzi opłata jednorazowa 5 tys. zł za licencję oraz stałe stawki miesięczne w wysokości 10 proc. zysków. Franczyzodawca pobiera także co miesiąc 1-proc. wpływów na tzw. fundusz marketingowy.

Wyniki w dwa lata
Najem aut toż niezwykle opłacalny biznes.

– Stawki z normy są tak kalkulowane Wynajem aut Olsztyn .
, by zarobek stanowił 30 proc. ceny najmu – wyjaśnia właściciel samej z warszawskich wypożyczalni.

Największe sieciowe firmy typu rent a car mogą pozwalać sobie nawet na skutki rzędu 40 proc. Więcej zarobimy na konkretnym samochodzie, nowszym, lepszej klasy, typu volkswagen passat czy toyota avensis, chwila na niewielkim, kompaktowym. Najbardziej płodne jest natomiast pożyczanie pojazdów luksusowych, w ostatnim z kierowcą, np. do ślubów. Za wynajem bmw serii 7 możemy wynosić nawet na 300 zł zysku dziennie. Przy długookresowym najmie (stawka dobowa jest prostsza) takiego samochodu możemy stanowić na 2–3 tys. zł. Dysponując autem klasy wyższej (np. saab 9), średniej (np. opel astra) lub gorszej (np. skoda fabia) zarobimy odpowiednio około 100 zł, 65–95 zł i 30–70 zł dziennie. Przy trzech samochodach różnych jakości nasze miesięczne efekty mogą skorzystać 5–10 tys. zł.

Liczy się, że zwrot z lokacie powinien nastąpić natychmiast po dwóch latach.

Kategoria: Bez kategorii | Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , | Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>