Wywóz śmieci Warszawa

Zalegające po chwila tygodni worki ze śmieciami i gruzem coraz bardziej irytują mieszkańców, zwłaszcza że na moc spośród nich wolno natknąć się w serce Gdańska. Powodująca je nazwa tłumaczy, że to kwestia dużej ilości zleceń, samochodów uniemożliwiających odbiór toreb oraz niedawna kolej w umowie, do jakiej mało który klient się stosuje.

Jeśli prowadzisz remont, zatem na własną rękę musisz zadbać o pozbycie się pobudowlanego gruz, gdyż nie stanie on wzięty w ramach normalnego odbioru śmieci komunalnych. W Trójmieście działa kilkadziesiąt firm udzielających taką usługę wywóz śmieci Warszawa.

Samą spośród takich firm jest Green Service. Posiada ona dużo klientów, ponieważ oferuje niskie ceny, i na prostej właściwości internetowej informuje, że odbiera napełnione worki w procesie czterech dni od zgłoszenia.

Sęk w współczesnym, że z porady naszych czytelników wynika, że worki z logo rzeczonej instytucje są przy trójmiejskich ulicach nawet po kilka tygodni.

- W układu z przebudową domu zamówiłam worki na gruz. Wzięłam pakiet trzech worków 2,5-tonowych a jeden 1,5-tonowy. Zapłaciłam przy odbiorze pustych worków – mówi pani Maria z ul. Jaworowej w Gdańsku. – Firma deklaruje na ścianie internetowej „szybkość działania: odbiór następuje maksymalnie w toku czterech dni codziennych od czasu zgłoszenia napełnionego worka”. Rzeczywiście, „szybkość działania” objawiła się podczas dostarczenia zamówionych pustych worków. Dostawca zjawił się w toku pół godziny. Jednak odkąd worki zostały napełnione, nie istniałoby obecnie jakiejkolwiek reakcji. Worki stały przed moim domem mało dwa miesiące.

kontenery na gruz

Pani Maria skontaktowała się z przedstawicielem praw konsumenta, o czym poinformowała firmę Green Service. Tylko potem, po 7 tygodniach, worki usunięto.

Wtedy nie pierwsza skarga od czytelnika, jaką dostaliśmy w myśli pełnych gruzu worków z logo rzeczonej instytucje. Śmieci istnieją od około 1,5 miesiąca na ul. Burzyńskiego na Zaspie czy przy ul. Sychty we Wrzeszczu.

- Worek liczy na wywiezienie już prawie cztery tygodnie – informuje pan Bartek, mieszkaniec ul. Sychty.

W środę nasz fotoreporter natknął się na niewywiezione worki w dwóch miejscach przy ul. Bednarskiej w śródmieściu Gdańska.

Na forum Trojmiasto.pl można odnaleźć cały wątek poświęcony tej nazwie.

Dotąd władze firmy deklarowały, że wywiady z wywozem są chwilowe. Objawia się, że póki co nie ma perspektyw na jego szybkie rozwiązanie.

- Mamy osiem samochodów, z czego jakiś obsługuje Gdynię, ale opóźnienia jesteśmy tylko w Gdańsku. Jest kilka przyczyn takiego stanu rzeczy – przyznaje Maciej Skura, kierownik firmy Green Service. – Pierwszy, to wielka liczba punktów, do jakich nie możemy śmiało dojechać, bowiem są po prostu pozastawiane samochodami. A naprawdę robimy po kilka podejść, aż się uda. To strata czasu, i trzeba mieć, że problemów odbioru worków nam przybywa, bo ludzie cały etap je wykupują. Kolejny problem polega na tym, że do nowa pozwalaliśmy ludziom mieszać gruz i śmieci, co daleko wydłużało chwila ich wywozu, bo trzeba je istniałoby najpierw oddzielić. Miesiąc temu poprawili ten zapis, tylko raz, że nie wszyscy czytają uważnie umowy, i dwa – u nas panuje społeczne kontenery na gruz Warszawa pozwolenie na wyrzucanie śmieci do plecaków czy kontenerów z gruzem.

Jest dodatkowo trzeci problem. – Ten okres stanowi o moc większy w zestawieniu choćby z ubiegłym rokiem, ponieważ jesteśmy o znacznie więcej zleceń. Nie ze wszystkim się wyrabiamy – przyznaje kierownik. – Zdajemy sobie sytuację z aktualnej spraw i dodajemy wszystkich starań, żeby czas liczenia się skrócił, ostatnio dokupiliśmy nawet dwie ciężarówki. Owszem, w umowie mamy zapis, który prowadzi, że wywozimy worki „w przeciągu ok. czterech dni”, ale również zastrzegamy sobie w niej pełnomocnictwo do wydłużenia ostatniego etapu. Teraz średni godzina na wywóz naszych worków wynosi ok. 2 tygodni.

wywóz gruzu

wywóz gruzu

Co na ostatnie użytkownicy? Ich cierpliwość pewno się skończyć, gdy Straż Miejska zacznie wystawiać mandaty właścicielom nieruchomości za odkładanie na nich śmieci…

Kategoria: Bez kategorii | Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , | Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>